Pokračovací výcviky

Pokud již vlastníte některou z "hobby" leteckých licencí, jako je LAPL, UL nebo PPL, nabízíme vám další výcviky pro rozvoj vašich leteckých dovedností. Nelétejte jenom kolem komína!

 

Výcvik letů do zahraničí

Létání za hranice a přistávání na neznámých letištích je jedna z nejkrásnějších disciplín létání. Ne každý si ale chce svůj první výlet z rodné země vyzkoušet sám a bez pomoci. Proto vám chceme nabídnout výcvikový zahraniční let se zkušeným instruktorem. Připravili jsme pro vás dvě různé trasy, při kterých nebudete mít o zážitky a komunikaci nouzi. A to nejlepší - poletíte ve dvou, tzn. platíte jen polovinu.

Proč vlastně vypisujeme termíny na létání, které jde dělat prakticky kdykoliv? Je to jednoduché. Chceme, aby celý výcvik byl pro VÁS co nejpřínosnější. Není dobré jen tak sednout do letadla a letět. Ráno se sejdeme na letišti hodinu před odletem, kde si celý let probereme a odkomunikujeme tzv. „na papíře“. Vysvětlíme si, jak se podává letový plán, na co si dát pozor při zahraničních cestách a rozdáme vám příletové mapky. Samotný let pak půjde o to lépe. V případě výletu do Rakouska si také uděláme čas na návštěvu legendárního hangáru 7.

Celá akce je určena pro dva zájemce, kteří se v polovině letu vystřídají. Letět mohou piloti i žáci všech kategorií (i UL!). Piloti s průkazem PPL a přeškolením na daný typ, si mohou let zapsat jako PIC. Pokud si pouze chcete udělat výlet a nemáte žádný pilotní průkaz, rádi vás také svezeme.

 

První trasa: Sazená – Drážďany – Chemnitz – Drážďany – Sazená

 První pilot poletí ze Sazené do Drážďan, kde přistane a odpojíždí na stojánku. Poté společně projdeme všemi kontrolami, které vás při zahraničním letu čekají a vydáme se na neřízené letiště Chemnitz. Tam se vystřídáte a druhý adept poletí zpět do Drážďan (s úplným přistáním) a domů na Sazenou. Každý si tedy vyzkouší přílet a odlet z řízeného letiště a let na letiště neřízené.

Akci doporučujeme všem, kteří chtějí za krátkou dobu co nejvíce komunikovat s řídícími letového provozu a zárověň chtějí mít přezkoušení v naší škole pro samostatné zahraniční lety.

 • Cena podle ceníku za letadla DA40 / C172RG / P2006T : (předpokládaná doba letu 1:10)
 • Předletová příprava, briefingy, instruktor : 1.150,- CZK (1.390,- s DPH)
 • Navigační, letištní a přistávací poplatky v zahraničí: 1.500,- CZK (1.815,- s DPH)

 

Druhá trasa : Sazená – Salzburg - Sazená

Prvního adepta čeká přelet do Salzburgu se vším co k tomu patří: aktivace letového plánu, komunikace se stanovišti INFORMATION a v Rakousku přílet na řízené letiště Salzburg. Po přistání nepoletíme hned zpátky, ale užijeme si tuto nádhernou destinaci. Půjdeme se např. podívat do legendárního leteckého muzea v hangáru 7. Na zpáteční cestě pilotuje druhý zájemce, který si vyzkouší odlet z řízeného letiště s letovým plánem a přelet hranic s přistáním na Sazené. 

 • Cena podle ceníku za letadla DA40 / C172RG / P2006T : (předpokládaná doba letu 2:20)
 • Předletová příprava, briefingy, instruktor : 1.150,- CZK (1.390,- s DPH)
 • Navigační, letištní a přistávací poplatky v zahraničí: 1.500,- CZK (1.815,- s DPH)

Výsledná cena je závislá na skutečné době letu a na aktuálních přistávacích a navigačních poplatcích. Tyto poplatky jsou rozdělené mezi oba adepty. Uvedená cena je za jednoho adepta. Z ceny letadla platíte pouze polovinu a jen to, co reálně odlétáte!

 

Termíny 2016

 Drážďany

 • 24.5 (út)
 • 29.6 (st)
 • 21.7 (čt)
 • 7.9 (st)
 • 22.9 (čt)

Salzburg

 • 18.6 (so)
 • 16.7 (so)
 • 6.8 (so)
 • 18.8 (čt)
 • 8.9 (čt)

 Skupinové létání

Tento výcvik je určen pro skupiny o dvou a více pilotech, kteří si chtějí navýšit konto leteckých dovedností o jednu z náročnějších, ale také z nejpěknějších leteckých disciplín. Není ukončen zkoušku ani jiným přezkoušením a tudíž jej nelze zapsat do pilotního průkazu. Slouží pouze pro zvýšení vašich pilotních zkušeností.

WP_20160404_18_01_25_Pro

Výcvik je rozdělen na teoretickou část v rozsahu jedné hodiny a čtyř hodin praktického výcviku. Přihlásit se můžete jednotlivě nebo ve skupině. V případě jednotlivce je nutné počkat do naplnění kurzu min. 2 účástníky.

 

 Osnova výcviku 

 

CVIČENÍ

DOBA DVOJÍ

Teoretická průprava

01:00

cv. 1 - cvičné lety k nácviku slétanosti dvojice

02:00

cv. 2 - cvičné lety k nácviku formace v malé výšce

01:00

cv.3 - cvičné lety po okruhu ve dvojici

01:00

cv.4 - cvičné lety k nácviku slétanosti roje

podle požadavků pilotů

 

 • Cena za létání podle použitého typu Zephyr / Faeta / C 150
 • Předletový úvodní briefing: 1000,- CZK (1210,- s DPH)