Pro piloty

Užitečné informace nejen pro všechny držitele leteckých licencí. Chystáte se přistát na našem letišti? Sháníte letecké mapy nebo aktuální předpověď počasí? Nebo potřebujete poradit ohledně financování kurzu pilotáže? Vše najdete zde.

Učebnice Letecká radiokomunikace

obalka

V této učebnici najdete přehledné příklady radiokomunikace na řízených i neřízených letištích. Uváděné výrazy jsou v českém i anglickém jazyce. Je tedy i skvělou učebnicí pro výuku komunikace v angličtině.

 

 

Online objednávání letů

V našem rezervačním systému si můžete rezervovat let, nebo naplánovat předletvou přípravu. Více informací zde.

Informace o letišti a počasí

Sledujte změny počasí ONLINE! Sledování meteorologických podmínek patří k doporučené předletové přípravě.

 

Letecké předpisy

Kompletní znění leteckých předpisů a norem ČR včetně nařízení Evropské komise dostupné on-line. Vyhledejte si paragraf, který vás zajímá!

Letecký lékař

Letecká zdravotní prohlídka pilotů v Praze: letecký lékař AME MUDr. David Melechovský provádí vyšetření a vydává Osvědčení zdravotní způsobilosti 1. a 2.třídy (medical card) pilotům s kvalifikací

Pojištění pilotů

Ve spolupráci se společností FT-makléřská nabízíme pojištění pro naše piloty. Zde si můžete pojistku vyřídit online. Pojištěni můžete být od následujícího pracovního dne, případně ode dne, který si sami určíte.

Prodej leteckých map

Prodáváme letecké mapy v měřítku 1:200 000. Nabízíme také mapy ICAO 1:500 000

Předletová příprava

Předletová příprava a dostatek informací pro provedení letu jsou základními požadavky pro bezpečné létání. Předletovou přípravu nikdy nepodceňujte – věnujte jí dostatek času a pozornosti.